Başak burcu temizliğe, beslenmeye, sağlığa ve hijyene büyük önem verir ve burç kuşağında ise toprak ile değişkenlik niteliğinde olan burç olarak bilinir. Başak burcunu taşıyanlar en küçük bir bedensel olan rahatsızlıkta kendilerini hastaneye veya doktora atar. Başak burcunun temek karakteristik özellikleri ise dikkat, detay ve özümseme olmaktadır. Başaklar vücutta, dalak, merkezi sinir sistemi, batın bölgesi ve bağırsaklar konusunda hakim olmaktadır. Özellikle de periton (karın zarı) ve on iki parmak bağırsağı başak burcunun hakimiyeti altında bulunur.

Başak insanları detaylara oldukça önem verdiği ve algıları çok kuvvetli oldukların için sinir sistemi de oldukça hassas olmaktadır. Adonem fonksiyonları ile bağırsak, ülser, karın zarı iltihabı, kabızlık, peklik, yanlış beslenme ve bundan kaynaklanacak olan bağırsak bozuklukları ile her türlü psikomatik hastalıklar başak burçlarında oldukça sık görülür. Başak insanlarının beslenmesine, temizliğe ve hijyene karşı, mental sakinliğe göstereceği dikkat ayıracağı zaman ve enerji ise kendini çok daha iyi hissetmesini sağlar. Beslenme rejimleri başak burcu insanları için sağlıklı kalma konusun çok önemli bir konu olmaktadır. Başak burcu insanlarının bağırsaklarını çalıştırması ve terbiye edebilmesi için daha çok tahıl ağırlıklı bir diyete öncelik vermesi oldukça yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra vejeteryen bir diyet listesinin başak insanları üzerinde faydalı olacağı söylenir. Ayrıca kuvvetli olan içkiler ve baharat ile salçadan kesinlikle uzak durmaları gerekir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

× WhatsApp İletişim